Adres

Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent G2 10 ADA 1094 Esenler / İstanbul

Telefon/Faks

0539 780 40 97
0212 000 00 00

Gaz Algılama Sistemleri

Gaz Algılama Sistemleri

GAZ ALGILAMA SİSTEMLERİ

  Pellistör Sensörlü Gaz Dedektörleri  
  IR Optoakustik Sensörlü Gaz Dedektörleri
  Yarı İletken Sensörlü Gaz Dedektörleri
  Kontrol Panelleri
     
  Pellistör Sensörlü Gaz Dedektörleri

  Katalitik sensörler olarakta bilinmektedir. Pellistör, parlayıcı ve yanıcı gazların oksidasyonu sonucu oluşan ısı değişimini ölçen minyatür tip kalorimetre gibi çalışır. Genellikle ısıtıcı görevini gören platin çekirdek ve seramik ısı dedektöründen oluşur.
  Patlayıcı Gaz Dedektörü - Doğalgaz
  Patlayıcı Gaz Dedektörü - LPG
  Daha fazla bilgi için tıklayınız 
     
  IR Optoakustik Sensörlü Gaz Dedektörleri

  En yeni teknolojidir. Sensör birçok gaz molekülünün özelliklerini kullanarak, özel dalga boylarında kızılötesi radyasyonu absorve eder. Sensörün en önemli parçaları, tetiklenen bir işık kaynağı, optik filtre ve gazın içerisine difüzyon yolu ile girebildiği kapalı bir çemberdir. Hücre içerisinde çok duyarlı bir mikrofon yerleştirilmiştir. Bu mikrofon absorve edilen rasyasyon enerjisinin oluşturduğu zayıf etkiler gösteren basınç değişimlerini algılar.
  Karbon Dioksit Dedektörü
  Hidrokarbon Dedektörü
  Daha fazla bilgi için tıklayınız   
     
  Yarı İletken Sensörlü Gaz Dedektörleri
  SnO2 bileşimli katı hal dedektördür. Ortamda yanıcı veya toksik gaz oluştuğu zaman, sensör yüzeyinde oksitlenme olur. Bu oluşum sırasında dedektör içindeki serbest elektronlar yarı iletken malzemenin kapasitesinde bir artışa neden olur. Bu artışlar ölçülerek gazların seviyeleri ölçülür.   Yarı iletken tipi dedektör uzun ömürlüdür. Hassasiyetleri çok yüksektir ve algılama süreleri çok kısadır. Çeşitli gazlar tarafından oluşturulacak zehirlenme etkisine karşı yüksek dirence sahiptir.
  Amonyak Dedektörü
  Parlayıcı Gaz Dedektörü
  Freon ve Klorinli Hidrokarbon Gaz Dedektörü