Adres

Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent G2 10 ADA 1094 Esenler / İstanbul

Telefon/Faks

0539 780 40 97
0212 000 00 00

Gazlı Söndürme Sistemleri

Gazlı Söndürme Sistemleri

GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

  FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri
  ARGONFIRE Gazlı Söndürme Sistemleri
  CO2 (Karbondioksit) Gazlı Söndürme Sistemleri
  FE 13 Gazlı Söndürme Sistemleri
  NAF S III Gazlı Söndürme Sistemleri
  Water Mist Söndürme Sistemleri
  Söndürücü Gaz Özellikleri Karşılaştırma Tablosu
     
  FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri
  Great Lakes firması tarafından üretilen özel bir gazdır. Halon 1301 gazının kullanımının yasaklanması sonrasında piyasaya sürülen ve en yaygın kullanımı olan Halon alternatifi gazdır. Özellikle narin elektrikli ve elektronik cihazların bulunduğu, insanlı mahallarde en etkin çözüm olarak kullanılmaktadır. FM 200 gazı yangında önemli rol üstlenen kimyasal reaksiyonları kırma ve ısı enerjisini absorve etme özelliiği ile yangınları söndürmektedir. Firmamızda bulunan hidrolik hesap programı vasıtası ile sistem dizaynı mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilmekte ve herhangi bir sorundan doğacak değiştirmeler yerinde ve acil şekilde uygulanmaktadır.
     
  ARGONFIRE Gazlı Söndürme Sistemleri
  İtalyan Vesta firması tarafından ortak üretilen inert gazdır. Özellikle narin elektrikli ve elektronik cihazların bulunduğu, insanlı mahallarde en etkin çözüm olarak kullanılmaktadır. ARGONFIRE söndürme yapılan ortamdaki bağıl oksijen yoğunlığunu, yangının sürmesi için gereken oksijen yoğunluğu seviyesinin altına düşürerek yangınları söndürmektedir. Ekipman ve hidrolik hesap programı VdS tarafından onaylanmıştır.
     
  CO2 (Karbondioksit) Gazlı Söndürme Sistemleri

  Gazlı söndürme sistemlerinde kullanılan en eski ve en yaygın gazdır. Lokal uygulamalarda kullanılan tek gazdır ve özellikle kimyasalların bulunduğu mahallerde en etkin çözüm olarak kullanılmaktadır. Soğutma etkisinden dolayı narin elektrikli ve elektronik cihazların bulunduğu mahallerde, ayrıca boğma etkisinden dolayı insanlı mahallarde kullanılması sakıncalıdır. CO2 gazı, söndürme yapılan ortamdaki bağıl oksijen yoğunlığunu, yangının sürmesi için gereken oksijen yoğunluğu seviyesinin altına düşürerek yangınları söndürmektedir.
     
  FE 13 Gazlı Söndürme Sistemleri
  Dupont firması tarafından üretilen özel bir gazdır. Halon 1301 gazı alternatiflerinden biridir. FM 200 gazı gibi yangında önemli rol üstlenen kimyasal reaksiyonları kırma ve ısı enerjisini absorve etme özelliiği ile yangınları söndürmektedir.
     
  NAF S III Gazlı Söndürme Sistemleri

  North American Fire Guardian firması tarafından üretilen özel bir gazdır. Halon 1301 gazı alternatiflerinden biridir. CFC grubu bir gaz olduğu için Halon 1301 gibi kullanımı ve üretimi 2003 yılında duracaktır.
     
  Water Mist Söndürme Sistemleri
  Suya yüksek basınç kazandırılarak, boşaltma nozullarının ince deliklerinden yararlanılarak, pulvarize edilmesi ve çok küçük damlacıklar halinde ortama boşaltılması ile elde edilir. Temiz gazlara benzer olarak, yangın kaynağındaki ısı enerjisini absorve etme özelliiği ile yangınları söndürmektedir. Son yıllarda kullanım alanları ve referansları artmış bulunmaktadır.