Adres

Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent G2 10 ADA 1094 Esenler / İstanbul

Telefon/Faks

0539 780 40 97
0212 000 00 00

Yivli Kaplin Bağlantıları

Yivli Kaplin Bağlantıları

YİVLİ KAPLİN BAĞLANTILARI

  Esnek Tip Kaplinler
  Rijit Tip Kaplinler
  Yivli Flanşlar
  Flanşlı Yivli Bağlantılar
  Yivli Dirsekler
  Yivli Tee - Sabit
  Yivli Tee - Redüksiyon
  Yivli Redüksiyonlar
  Clamp Tee
  Sprinkler Hırsız Kelepçesi
     
  Esnek Tip Kaplinler

  Deprem güvenliği önem taşıyan projelerde, yangın boru hatlarına esneklik verme amacı ile kullanılırlar. İşçilik ve montaj malzemesi maliyetlerini %40-50 arasında düşürerek, hızlı ve ucuz montaj olanağı sağlarlar. 1" - 12" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. Rijit tip kaplinlere göre daha fazla elastikiyet sağlarlar ve basınç değerleri daha yüksektir.
     
  Rijit Tip Kaplinler

  1" - 12" çapında; galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. Esnek tip kaplinlere göre daha az elastikiyet sağlarlar ve basınç değerleri daha düşüktür.
     
  Yivli Flanşlar

  Flanş tipte bir bağlantıdan yivli tipte bağlantıya dönmek için kullanılan, tek tarafı flanşlıi diğer tarafı yiv açılmış bağlantı malzemesidir. 2" - 24" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. ANSI 150, PN 10 ve PN 16 flanş bağlantıları mevcuttur.
     
  Flanşlı Yivli Bağlantılar

  Flanş tipte bir bağlantıdan yivli tipte bağlantıya dönmek için kullanılan, tek tarafı flanşlıi diğer tarafı yiv açılmış bağlantı malzemesidir. 2" - 24" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.ANSI 150, PN 10 ve PN 16 flanş bağlantıları mevcuttur.
     
  Yivli Dirsekler

  90o, 45o, 22 1/2o, 11 1/4o olarak, 1" - 12" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.
     
  Yivli Tee - Sabit

  Giriş ve çıkış ağizları aynı çap ölçüsünde, 1" - 12" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.
     
  Yivli Tee - Redüksiyon  
  Giriş ve çıkış ağizları ayrı çap ölçüsünde, 2" x 1" ile 24" x 20" dönüştürücü çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.

     
  Yivli Redüksiyonlar  
  Giriş ve çıkış ağzı ayrı çap ölçüsünde, 1 1/4" x 1" ile 8" x 6" dönüştürücü çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.  
     
  Clamp Tee

  Sprinkler hatları boru birleşme nokataları üzerinden, herhangi başka bir fitting malzemesine ihtiyaç duyulmaksızın çıkış almak için tasarlanmışlardır. 2" x 1/2" ile 6" x 2 1/2" dönüştürücü çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. Çıkış ağızları BSP dişli veya yivli olarak iki tipte mevcuttur.
     
  Sprinkler Hırsız Kelepçesi

  Sprinkler hatları üzerinden, herhangi başka bir fitting malzemesine ihtiyaç duyulmaksızın sprinkler bağlamak için tasarlanmışlardır. 1" x 1/2" ile 2 1/2 x  3/4" dönüştürücü çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. Çıkış ağızları BSP dişli veya yivli olarak iki tipte mevcuttur.